یکی از بهترین و جذاب ترین ویژگی های پلی استیشن این است که برای بازی کردن با آن محدودیت سنی وجود ندارد ، برای همه ی سنین بازی های جذابی وجود دارد. یکی از نکته هایی که متاسفانه در کشور ما به آن توجه نمی شود ، محدودیت های سنی است که برای بازی ها قرار داده شده. اگر جعبه بازی را نگاه کنید معمولا در گوشه سمت چپ یا راست آن عددی نوشته شده است که نشان دهنده آن است افراد زیر آن سن بهتر است آن را بازی نکنند. مثلا برای بازی fifa که در زیر مشاهده می کنید ، بر روی جعبه نوشته شده است که بالا ۳ سال آن را بازی کنند. این سن بر حسب خشونت و عواملی که در بازی وجود دارد تعیین شده است.
رده بندی که وجود دارد به این صورت است :
C – کودکان : عناوین مختص به خردسالان و کودکان
E – همه سنین : برای تمامی رده های سنی مناسب است، منتها ممکن است کمی خشونت فانتزی همراه داشته باشد.
E+10 بالای 10 سال : برای تمامی رده های سنی مناسب است، اما توصیه می شود توسط افراد بالای 10 سال خریداری گردد.
T – نوجوانان : مناسب برای سنین بالای 13 سال، ممکن است با کمی خشونت، نمایش خون، قماربازی و طنز ناپخته همراه باشد.
M – جوانان : مناسب برای سنین بالای 17 سال، احتمالاً خشونت، خون و خونریزی، الفاظ رکیک و مسائل جنسی در خود دارد.
A – بزرگسالان : مناسب برای سنین بالای 18 سال، حاوی خشونت شدید، خونریزی واضح، قماربازی با واحد پول واقعی، نمایش محتوای جنسی و مستهجن، استفاده از الفاظ رکیک و طنز ناپخته.

این رده بندی نیز در پشت بازی زده می شود و به صورت زیر است

رده بندی سنی
رده بندی سنی

 

با استفاده از اماری که سایت دیجیاتو بدست آورده است ، نشان دهنده این است که ۲۶ درصد افراد اصلا توجه ای به رده سنی ندارند ، ۴۱ درصد تا حدودی توجه دارند و ۳۳ درصد توجه زیادی به این رده بندی ها دارند. پیشنهاد می کنیم که حتما بیشتر به این رده بندی توجه کنید.

تنها ۳۳ درصد افراد به رده بندی سنی توجه می کنند

در ادامه می خواهیم به ۵ بازی برتر که برای زیر ۱۰ سال ساخته شده است را معرفی کنیم ، پس اگر برای فرزندان زیر ۱۰ سالتان می خواهیم بازی بخرید پیشنهاد می کنیم به بازی های زیر توجه کنید :

۶ بازی پلی استیشن برای کودکان

۱- بازی  Minecraft

یکی از محبوب ترین بازی های حال حاضر هم برای گوشی های هوشمند و هم برای کنسول بی شک ماینکرفت است . محدودیت سنی این بازی برای افراد بالای ۷ سال است و توصیه شده است که این افراد آن را بازی کنند. یکی از دلایلی که باعث محبوبیت های این بازی شد ، بر عکس خیلی از بازی ها هم دختران را جذب می کند و هم پسران را. سبک این بازی به این صورت است که با استفاده از وسایلی که بدست می آورید دنیا خود را می سازید و با دیگر افراد به مبارزه می پردازید. در تحلیل ها و بررسی هایی که در مورد این بازی انجام شده است ، به دلیل این که در این بازی هر چیزی را بخواهید می توانید بسازیر باعث خلاقیت و نوآوری در افراد می شود. قطعا یکی از جذاب ترین بازی ها برای کودکانتان است و با خیال راحت آن را انتخاب کنید ، اگر خواستید می توانید بازی ماینکرفت را از سایت رنتش کن اجاره کنید.

ماینکرفت
ماینکرفت

۲- بازی Little Big Planet 3

این بازی هم مانند ماینکرفت برای کودکان بالای ۷ سال ساخته شده است. این بازی مراحل کمپینگش برای کودکان کمی سخت هست ولی مراحل معمولی آن که شامل کلی قسمت هست برای دختران و پسران راحت است. این بازی برای هر سلیقه ای مراحل مختلفی را قرار داده است که با سرچ کردن اسم می توانید مرحله مورد علاقه خود را انتخاب کنید. یکی از جذابیت های بازی این است که به صورت چند نفره هم وجود دارد و بسیار هیجان انگیز است. و اگر چند بچه دارید حتما این بازی کلی آن ها را سرگرم می کند. این بازی به دلیل این که چند نفره است می توانید ارتباط بین خوبی بین بچه هایتان برقرار کند و باعث تقویت همکاری در فرزندان شود .

اجاره بازی little big planet3
اجاره بازی little big planet3

 

۳- بازی Just Dance

 

بازی just dance برای افراد بالای ۳ سال ساخته شده است . همان طور که از اسم بازی معلوم است ، بازی رقصیدن است. خوب همان طور که واضح است ، طرفداران این بازی بیشتر دختر ها هستند تا پسر ها. اگر دختری دارید که عاشق آهنگ های پاپ و رقصیدن است پیشنهاد می کنم این بازی را برای آن تهیه کنید. از نظر مفید بودن هم بخواهیم بررسی کنیم می توان به دو منظر نگاه کرد یکی این که خود این بازی ورزش است و باعث می شود که کلی انرژی بسوزاند فرزندتان و دیگری هم هوش ورزشی و هماهنگی ذهن با بدن بیشتر می شود.

اجاره بازی just dance
اجاره بازی just dance

۴- بازی Overcooked

بازی overcooked برای افراد بالا ۳ سال ساخته شده است، همان طور که از اسم بازی مشخص است ، یک بازی شیرینی پزی است. روند بازی به این صورت است که باید با تیم خود، یا تیم های بقیه مشغول به آشپزی شوید و غذا ها را در زود ترین زمان ممکن آماده کنید . یک بازی بسیار هیجان انگیز است که می توانید به صورت تکی یا چند نفره کلی زمان با آن سپری کنید. یکی از جنبه های مثبت این بازی هم همکاری کردن است و هم وقت شناسی و منظم بودن. برای اجاره بازی overcooked به سایت رنتش کن مراجعه کنید.

اجاره بازی overcooked
اجاره بازی overcooked

۵- بازی بازی Rayman Legends

بازی Rayman Legends برای افراد بالا ی ۷ سال ساخته شده است. اگر اهل بازی های قدیمی باشید حتما کلی خاطره با بازی های ۲ بعدی دارید ، بازی Rayman Legends با فضای دو بعدی که دارد کلی شما را یاد خاطرات قدیمی می اندازد. این بازی را می توانید به صورت ۴ نفره بازی کنید که هیجان آن را چند برابر می کند. بعد از این که چندین مرحله از بازی سپری می شود سختی مراحل بیشتر شده و برای رد کردن مراحل مختلف باید به کمک فرزندانتان بیایید. بازی Rayman Legends به دلیل گرافیک زیبا و کاراکتر های جذابی که دارد برای بچه ها بسیار هیجان انگیز است. اگر از نظر آموزشی بخواهیم آن را بررسی کنیم می توانیم مانند بازی قبل به تقویت کردن حس همکاری را نام ببریم.

اجاره بازی rayman legends
اجاره بازی rayman legends

 

۶- بازی Rabbits Invasion

بازی Rabbits Invasion برای افراد بالای ۷ سال ساخته شده است و اگر فرزندانتان بالای هفت سال هستند می توانید با خیال راحت این بازی را برای آن ها خریداری کنید. برای بازی کردن این بازی نیاز به دوربین های پلی استیشن دارید ( در سایت رنتش کن این دوربین ها برای اجاره کردن وجود دارد) به این صورت است که دوربین حرکات فرزندتان را دنبال می کند و به آن یک کاراکتر زنده در بازی می بخشد. در واقع انگار خرگوشی که در بازی وجود دارد فرزندتان است . این بازی را نیز می توان به صورت چند نفره نیز بازی کرد. شک نکنید که با تهیه کردن این بازی برای فرزندتان حتما آن را کلی خوشحال می کنید. از نظر آموزشی هم بخواهیم بازی را بررسی کنیم می توانیم به تحرک در بازی اشاره کرد.

اجاره بازی rabbids incasion
اجاره بازی rabbids incasion

 

از آن جایی که فرزندانتان ممکن است از بازی که برایشان تهیه می کنید خوششان نیاید و دوست نداشته باشند آن بازی را ، پیشنهاد می کنم حتما آن را یک بار اجاره کنید و اگر مورد علاقه فرزندانتان بود آن را بخرید، از طرفی دیگر معمولا بچه ها در یک بازه ی کوتاهی از بازی لذت می برند و مشغول بازی کردن می شوند و بعد از آن بازی دیگری را می خواهند، برای این که بتوانید هم هزینه کمتری کنید و هم بچهتان را از تنوع بازی ها خوشحال کنید پیشنهاد می کنم که بازی ها را برای آن ها اجاره کنید.

 

اجاره بازی های پلی استیشن