کنسول ps4 یکی از بهترین کنسول های بازی است که سونی تا به امروز ساخته است و باید منتظر ماند تا کنسول ps5 بیاید ببینیم کمپانی سونی چه تکنولوژی را به نمایش خواهد گذاشت. کنسول ps4 در دو مدل کلی ساخته شده است یکی slim و دیگری pro است . از مهمترین تفاوت های آن می توان به پشتیبانی کنسول ps4 pro از 4K کرد ، پس اگر تلیویزیون خانه تان 4K را پشتیبانی نمی کند پیشنهاد می کنم سراغ همان slim بروید. قیمت پایه کنسول ps4 یعنی مدل اسلیم با حافظه داخلی 1Tb در آمریکا 299.99 دلار می باشد ، مدل پرو آن قیمت 399.99 دلار را دارد. کنسول ps4 slim در کشور ما قیمت ۴/۸۹۹/۰۰۰ تومان و قیمت پرو آن ۶/۲۳۱/۰۰۰ است ، این قیمت ها در سایت دی جی کالا می باشد. البته کمپانی سونی برای این دو کنسول جعبه ها و پکیج های مختلفی را طراحی کرده است و معمولا با آمدن هر بازی معروف،  پلی استیشن را با کاور مربوط به آن بازی و خود بازی عرضه می کند که قیمت های آن ها گران تر می شود.  مثلا یکی از آخرین سری هایی که منتشر کرده است کنسول مربوط به بازی اسپایدر من است که این روز هاخیلی سر و صدا های زیادی به پا کرده است. قیمت کنسول ps4 با طرح اسپایدرمن 849.99 دلار است.

کنسول ps4 اسپایدرمن
کنسول ps4 اسپایدرمن

در بسته بندی استاندارد کنسول ps4 یک دسته بازی قرار دارد. پس برای بازی کردن به صورت چند نفره نیاز به دسته های بیشتری برای آن دارید، قیمت هر دسته ی آن ۶۰۸/۰۰۰ تومان است. برای کنسول ps4 وسایل جانبی بسیار زیادی آمده است ، یکی از معروف ترین آن ها VR آن است که بازار آن و بازی های آن بسیار داغ شده است ، قیمت وی ار ۳/۴۰۰/۰۰۰ می باشد . اگر باز هم بخواهیم از لوازم جانبی کنسول بگوییم به تفنگ ها ، فرمون ها و خیلی موارد دیگر می توانیم اشاره کنیم که حتما آشنایی با قیمت آن وسایل دارید ، از یک میلیون تومان شروع شده به بالا . خوب پس اگر یک حساب سر و انگشتی کنیم برای این که بخواهیم ساده ترین وسایل کنسول ps4 همراه با چند بازی را داشته باشیم قیمت آن به ده میلیون تومن می رسد. پس به جای خریدن …..

کنسول ps4 پرو
کنسول ps4 پرو

معمولا اگر گیمر نباشید و تمام زندگیتان بازی نباشد ،  کنسول ps4 را برای بازی کردن با دوستان و آشنایتان نیاز پیدا می کند ، یا اگر مسافرتی می روید به آن نیاز پیدا می کنید که با دوستان برای چند روز سرگرم بازی های مختلف و جذابی که برای آن آمده است کنید. خوب پس برای بازی به صورت موقت به جای آن که چندین میلیون تومن خرج کنید آن را اجاره کنید، همراه با آن بازی مورد نظر خودتان را انتخاب کنید و با هزینه کم لذت ببرید از دوره هم جمع شدنتان. در سایت رنتش کن این امکان وجود داردکنسول ps4 و تمامی تجهیزات آن را اجاره کنید. 

کنسول ps4 اسلیم
کنسول ps4 اسلیم

بعضی از بازی ها یا وسایل جانبی ممکن است پس از استفاده کردن رضایت کافی را نداشته باشیم ،‌ فکر کنید یک بازی کنسول را خریده اید با قیمت ۶۰۰/۰۰۰ تومان و از آن بازی خوشتان نیاید در بهترین حالت که آن بازی را معواضه کنید ۲۰۰/۰۰۰ تومان ضرر کرده اید یا بد تر از آن یک وسیله اضافی مثل vr را برای کنسولتان خریدید و رضایت کافی نداشتید ضرری که می کنید حتما خیلی خیلی بیشتر می شود. پس برای این که در این وضعیت اقتصادی بد ضرر کمتری کنیم بهتر است قبل از خریدن حتما آن را امتحان کنیم . خوب معمولا فروشنده ها اجازه امتحان کردن محصول را به شما نمی دهند و به اصطلاح می گویند وسیله برقی از مغازه خارج شود دیگر مسولیت قبول نمی کنند پس قبل خریدن وسیله ای بهتر است چند روز آن را اجاره کنیم و ببینیم راضی هستیم یا نه. سپس اگر به مدت زیادی به آن وسیله احتیاج داشتیم و راضی بودیم آن را بخریم.

دستگاه VR
دستگاه VR

دلیل دیگری که اجاره کردن تجهیزات جانبی کنسول ps4 را بهتر می کند تنوع در بازار و پیشرفت تکنولوژی می باشد. در مورد بازی های کنسول که اگر کنسول ps4 تان را نخواهید کرک کنید قطعا ایده بهتر اجاره کردن به صورت موقت و تمام کردن بازی و شروع بازی جدید است. اما تجهیزات جانبی کنسول ps4 ، با پیشرفتی که در تکنولوژی داریم هر روز می توان گفت محصولات جدید تری برای این کنسول ها می آید پس به جای این که افسوس بخورید که چرا محصول جدید را نخریدید با اجاره کردن آن ها خود را از این محدودیت خارج کنید و خود را هر روز برای تجربه های جدید آماده کنید. 

فرمان بازی کنسول ps4
فرمان بازی کنسول ps4

 

دلیلی دیگری که می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم خرابی های کنسول ps4 می باشد ، با توجه به این که وسیله ی است که با برق کار می کند یکی از شایع ترین اتفاقات که می افتد آسیب دیدن در برابر نوسانات برق است ، که جدیدا در کشور ما نوسانات برق زیادی وجود دارد پس همیشه خطر این نوسانات برای کنسول ها وجود دارد. از دیگر خرابی های کنسول ps4 ضربه خوردن می باشد و کلی اتفاق دیگر ممکن است برای کنسول پیش بی آید. اگر این اتفاق ها بیافتد هم کلی هزینه باید کنید برای تعمیر کنسول ps4 و هم کلی دنبال تعمیر کار خوب بگردید ، پس اگر از کنسول ps4 زیاد استفاده نمی کنید ،‌ هزینه ی تعمیرات را به هزینه هایتان اضافه نکنید. 

در بالا ۴ مزیت اجاره کردن را بر خریدن گفتیم ،‌ اگر گیمر های حرفه ای نیستید و هر روز با کنسول ps4 بازی نمی کنید نظر ما این است که اجاره کنید به جای خریدن ….

اجاره پلی استیشن در شمال تهران