اجاره پلی استیشن VR
اجاره پلی استیشن VR

یکی از داغ ترین تجهیزات جانبی که برای کنسول پلی استیشن تقریبا در یک سال پیش به بازار آمده است پلی استیشن VR است ، این محصول در حالی که ناامید کننده است ، یک سرگرمی جدید نیز می باشد در زیر آن را به صورت خلاصه بررسی می کنیم.در سایت رنتش کن اجاره پلی استیشن VR وجود دارد.

سخت افزار پلی استیشن VR :

اولین چیزی که در مورد هر وسیله ی الکتریکی مهم است سخت افزار آن می باشد. هدست پلی استیشن VR یک صفحه ی نمایش Full HD دارد که از رقیب های خود وضوح تصویر کمتری دارد ، همین مشکل باعث می شود که هنگامی که هدست روی سرتان است پیکسل های صفحه ی نمایش را مقابل چشمتان ببنید. میدان دید هدست پلی استیشن VR ، ۱۰۰ درجه می باشد که نسبتا مناسب است. یکی از ویژگی هایی که از سایر رقبا بهتر است نرخ بروزرسانی تصویر است که برابر ۱۲۰ هرتز است ، همین ویژگی باعث می شود که تاخیری در حرکت تصویر دیده نشود.
یکی دیگر از مشکلاتی که کنسول پلی استیشن VR دارد ، ضعیف بودن خود کنسول در بازی های واقعیت مجازی است و کیفیت آن در مقابل نسخه کامپیوتری همان بازی ها ضعیف تر است. البته این اتفاق در تمامی بازی ها پیش نمی افتد، بسته به بازی که برای کنسول پلی استیشن VR می گیرید کیفیت های متفاوتی وجود دارد، حتما قبل از این که بازی را برای پلی استیشن VR تان خریداری کنید نقد های آن را بخوانید.

اجاره پلی استیشن VR
اجاره پلی استیشن VR

کنسول پلی استیشن VR در دو مدل وارد بازار شد ، مدل اول آن که قیمت 400 دلار دارد فقط شامل هدست، دسیک دمو از چندین بازی واقعیت مجازی ، یک هدفون، واحد پردازشی و سیم های اتصال این گجت می باشد. مدل دوم آن که با قیمت 500 دلار وارد بازار شد، علاوه بر مواردی که به آن ها اشاره شد، شامل دو کنترلر Move، دوربین پلی استیشن و دیسک بازی پلی استیشن VR Wolds نیز است.

به صورت کلی سخت افزار پلی استیشن VR نه خیلی راضی کننده است و نه خیلی نا امید کننده ، کاملا بستگی به سلیقه و انتظار شما از یک کنسول دارد. پیشنهاد می کنم قبل از هزینه کردن برای خرید آن حتما یک بار آن را امتحان کنید. اجاره کنسول VR در سایت رنتش کن وجود دارد ، پس اگر خیلی از آن استفاده نمی خواهید کنید و به صورت موقت می خواهید با آن سرگرم شوید و یا این که شک در خرید آن دارید ، حتما آن را یک بار اجاره کنید.

اجاره پلی استیشن VR
اجاره پلی استیشن VR

 

طراحی هدست و نحوه اتصالات :

پلی استیشن VR از طریق یک هاب یا واحد پردازشی به پلی استیشن ۴ متصل می شود. یکی از تجربه های خوبی که هنگام استفاده از پلی استیشن VR در مقایسه با سایر رقیب ها وجود دارد، وجود سیم های کم است. در واقه از این هدست یک سیم خارج می شود و به هاب متصل می شود و سپس از هاب چندین سیم به تلویزیون و پلی استیشن متصل می شود. یکی دیگر از موضعاتی که در پلی استیشن VR جلب توجه می کند سبکی و جمع و جور بودن آن است.
یکی از اذیت کننده ترین مشکلاتی که سایر هدست های واقعیت مجازی دارند نحوه قرار گیری آن ها بر روی سر است،‌خیلی به سختی تنظیم می شوند و سریع تنظیمشان با حرکت سر به هم می خورد. اما پلی استیشن VR به دلیل طراحی تاج مانند برای قرار گیری بر روی سر این مشکلات را ندارد،‌ این تاج باز می شود و در نقطه مورد نظر قرار می گیرد و با تکان خوردن سرتان جا به جایی کمی به وجود می آید.
پس از تنظیم کردن آن بر روی سرتان متوجه یک کنترلر کوچک روی سیم هدست و کلید های خاموش و روشن آن می شوید. یکی از مشکلات هدست پلی استیشن VR نداشتن هدفون داخلی است و برای شنیدن صدا یا باید به صدایی که از تلویزیون پخش می شود بسنده کنید یا این که هدفونی که درون جعبه آن وجود دارد را متصل کنید ، البته پیشنهاد می شود اگر هدفون قوی دارید از هدفون خودتان استفاده کنید زیرا هدفونی که درون آن وجود دارد بسیار نا امید کننده است.

خوب پس از وصل کردن سیم ها ، قرار دادن بر روس سر و قرار دادن بازی نوبت به روشن کردن هدست و وارد شدن به یک دنیای دیگر است. حرکت شما را دوربین پلی استشین به کمک دو سنسوری که دارد ردیابی می کند.

اجاره پلی استیشن VR
اجاره پلی استیشن VR

بهترین بازی های پلی استیشن VR :

  • Moss
  • The Elder Scrolls V : Skyrim VR
  • Residen Evil 7 : Biohazard
  • Superhot
  • The Inpatient
  • Statik
  • Batman Arkham VR
  • Rec Room
  • Rez Infinite
  • Beat Saber

ارزش خرید :

برای این که یک پلی استیشن VR داشته باشیم ، باید یک هزینه ی ۴۰۰ دلاری برای خود هدست بپردازید ، یک هزینه ی ۶۰ دلاری برای دوربین آن و یک هزینه ی ۳۰۰ دلاری برای کنسول ps4 slim ،‌پس بدون بازی های آن باید ۷۶۰ دلار هزینه کنید.
که البته این هزینه برای گرفتن هدست واقعیت مجازی دیگر برند ها تقریبا از این مقدار بیشتر است. پس ارزان ترین هدست واقعیت مجازی در حال حاضر مربوط به پلی استیشن VR می باشد. اما خرید آن همان طور که در بالا گفتیم ممکن است رضایت شما را جلب نکند و نکته دیگری که در مورد این هدست وجود دارد بعضی از بازی ها موجب سرگیجه، سردرد یا حالت تهوع برای برخی از افراد می شود، حتما توصیه می کنیم اگر قصد خرید آن را دارید یک بار آن را امتحان کنید، برای امتحان کردن آن نیز می توانید از پاساژ ها و مراکزی که در گوشه ای از آن قرار گرفته است استفاده کنید یا به صورت موقت پلی استیشن VR را اجاره کنید.

اجاره پلی استیشن VR
اجاره پلی استیشن VR

قابلیت دیگری که پلی استیشن VR به آن مجهز شده، قابلیت حالت سینمایی است. به این ترتیب که می توانید از طریق صفحه نمایشه که در آن وجود دارد بازی های معمولی انجام داده یا حتی به تماشای فیلم مشغول شوید.

 

 

اجاره پلی استیشن VR