شرایط و ضوابط

فرم قوانین رنتش کن

رنتش کن یک پلتفرم آنلاین اجاره انواع کالا است .فرایند اجاره بین فرد اجاره گیرنده و اجاره دهنده صورت می گیرد. خدمات رنتش کن  به دو بخش اجاره‌دهنده و اجاره‌گیرنده تقسیم می‌شود. اجاره دهندگان که کالاهای خود برای اجاره در سایت ثبت و با دیگر کاربران به اشتراک می‌گذارند و اجاره گیرندگان که طبق روند تعریف شده در سایت کالای مورد نیاز خود را اجاره می‌گیرند.

کاربران می‌بایست به این نکته توجه کنند که رنتش کن  ارائه‌کننده خدمات اجاره نیست، بلکه رنتش کن  از طریق وب‌سایت، خدمات نرم‌افزاری لازم برای ارتباط مستقیم و آسان افراد اجاره‌دهنده و اجاره‌گیرنده را به‌صورت آنلاین فراهم می‌کند. رنتش کن  به هیچ عنوان مالک کالا یا نماینده کاربر اجاره‌دهنده نیست و هیچ دخالتی در توافقات طرفین اجاره ندارد و از این حیث هیچ مسئولیتی متوجه شرکت نمی‌باشد. مسوولیت سلامت کالای ارائه شده با اجاره دهنده است و اجاره گیرنده قبل از انجام فرایند اجاره باید از سلامت کالای اجاره شده اطمینان حاصل کند.  پس از پایان مدت زمان اجاره و اطمینان از سلامت کالا، وثیقه و ضمان  به‌صورت کامل به حساب کاربری اجاره‌گیرنده بازگردانده خواهد شد.

کاربر اجاره گیرنده پس از دریافت کالا یک ساعت فرصت دارد تا سلامت کالای مورد نظر را تایید کند در غیر این صورت مسوولیت خرابی و نقص در کالا تماما با اجاره کننده بوده و اجاره دهنده حق دریافت خسارت دارد.

وجه و ضمان هر کالا بسته به نوع آن در سایت مشخص است و اجاره کننده با انتخاب نوع کالای مورد نظر باید ضمان مربوطه را نیز داشته باشد. این ضمان نزد رنتش کن می ماند و پس از پایان قرار داد به اجاره کننده باز گردانیده می شود.

کاربر اجاره‌گیرنده موظف است کالا را به‌موقع و در زمان و شرایط مربوطه  به اجاره‌دهنده بازگرداند. در غیر این صورت می‌بایست به ازای هر روز تأخیر، علاوه بر پرداخت مبلغ اجاره روزانه، 10 درصد  از این مبلغ را به‌عنوان جریمه به‌صورت نقدی در هنگام تحویل کالا به مالک پرداخت کند.

در صورت بروز هرگونه خسارت به کالا تمامی مسئولیت‌ها به عهده اجاره‌گیرنده (بیمه) و برآورد مبلغ خسارت وارده به عهده اجاره‌دهنده (بیمه) می‌باشد. شرکت هیچ‌گونه تعهد و مسئولیتی در این خصوص به عهده نمی‌گیرد. مبلغ خسارت نیز می‌بایست طبق توافق طرفین به‌صورت نقدی پرداخت شود. وثیقه موجود در سایت صرفاً در ازای اصل کالا است و پس از بازگشت کالا، به حساب اجاره‌گیرنده بازگردانده خواهد شد. تنها در صورت خرابی کامل و مفقودی کالا، وثیقه به حساب اجاره‌دهنده انتقال داده خواهد شد.

کاربر اجاره‌گیرنده مجاز به هیچ‌گونه تغییر، ویرایش و دست‌کاری ظاهر، ترکیب و عملکرد کالا نیست و در صورت خرابی یا هرگونه نقص می‌بایست خسارت وارده را با توافق اجاره‌دهنده جبران نماید. در صورت خرابی کالا توسط اجاره‌گیرنده چه به‌صورت مستقیم و چه به‌صورت غیرمستقیم جبران خسارت وارده به عهده اجاره‌گیرنده است؛ اما تمامی توافقات و جبران خسارت وارده می‌بایست از طریق اجاره‌دهنده صورت گیرد و رنتش کن مسئولیتی در این خصوص ندارد.

برای تمدید قرار داد اجاره کالا، اجاره کننده درخواست خود را در سایت وارد می کند و پس از بررسی کارشناسان سایت و هماهنگی با تامین کننده مربوطه، در صورت موافقت اجاره دهنده قرار داد تمدید می شود.

اجاره کننده حق اجاره کالایی که خود اجاره کرده است را ندارد و طبق قرار داد اجاره کننده اصلی از سایت رنتش کن تنها فرد محق در استفاده آن کالا است.

در صورت بروز هرگونه سوء استفاده از کالا، اجار دهنده حق شکایت دارد ولی در فرایند شکایت، پس از اثبات سوء استفاده کالا توسط کارشناسان رنتش کن، کارت شناسایی مربوطه در اختیار اجاره دهنده قرار می گیرد تا فرد شخصا بتوانند از طریق مراجع قضایی احقاق حق کند