بخریم یا اجاره کنیم ؟؟!

مقایسه ی اجاره کردن و خریدن یک جنس سوالی هست که همیشه ذهنمان را درگیر کرده است. در کشور ما فرهنگ خریدن بیشتر از اجاره کردن یک جنس جا افتاده است، ولی واقعا کدام تصمیم به نفع ما است ؟

یکی از بیشترین وسایلی که در مهمونی ها و مراسم ها استفاده می کنیم اسپیکر است. اسپکیر اکوتک یک اسپیکر متوسط که در منزل و سالن می شود استفاده کرد . قیمت این اسپیکر در سایت دیجی کالا ششصد و پنجاه هزار تومان می باشد که معمولا از دو تای آن ها استفاده می شود.

Screenshot 2018-08-04 19.26.47

پس هزینه ای که برای خرید آن باید بپردازیم یک میلیون و سیصد هزار تومان است، که پرداخت این مبلغ چه به صورت نقدی و چه به صورت اقساط برای خیلی از ما ها سخت است. قیمتی که برای اجاره روزانه آن در سایت رنتش کن وجود دارد جفتی صد هزار تومان است، پس با یک حساب ساده متوجه می شویم که برای مصرف متوسط افراد می توان نیاز را برای یک یا دو سال برطرف کرد.

پس نتیجه می گیریم برای کسانی که به صورت متوسط نیاز به اسپیکر پیدا می کنند بهتر است آن را اجاره کنند. تنها یکی از دلایل ، هزینه ی اولیه می باشد. یکی دیگر از عوامل ،خرابی های اسپیکر است ، که تعمیر کردن آن و هزینه هایی که برای آن می شود بسیار زیاد است و نکته ی آخر نیز این است که امروزه سرعت پیشرفت تکنولوژی بسیار بالا است و تقریبا هر روز مدل های بهتر و پیشرفته تری به بازار می آید که هنگام خرید یک کالا خود را محدود به یک مدل می کنیم و دیگر تجربه به روز بودن با تکنولوژی را از خود سلب می کنیم.

پس بیشتر اجاره کنیم …