بهترین برنامه های Dj و میکس کردن آهنگ برای مک : ۵ برنامه ی پیشنهادی

حرفه ی دی‌جی‌گری، به پخش ساده یک رشته آهنگ‌های آماده اصطلاحاً برنامه‌گذاری (programming) می‌گویند. دی‌جی‌های کارآزموده، به تشکیل دادن یک فهرست آهنگ (playlist) به انتخاب خود می‌پردازند. از کارهای دیگر آن ها ایجاد تغییرات در آهنگ‌های اصلی، و انجام فنونی مانند آمیزش صدا (audio mixing)، صف‌بندی آهنگ‌ها (cueing)، اتصال آهنگ‌ها یا آهنگ‌آمیزی (phrasing)، برشکاری (cutting)، هماهنگ کردن ضرب‌ها یا همان ضرب‌آمیزی (beatmatching) و ابتکار در ایجاد آهنگ‌های جدید است. در واقع یک دی‌جی خوب کسی است که سرعت ضرب آهنگ‌ها و نوع آهنگ‌های پشت سر هم را به گونه ای تنظیم کند که شنونده‌ها قطع و وصل آنچنانی‌ در روند آهنگ‌ها حس نکنند.

اولین چیزی که از دی جی بودن به یاد ما می اندازند صفحه های دستگاه های MIDI می باشد و میکسر های مختلف است ،‌ اما 

کار کردن با دستگاه های میکسر ممکن است خیلی پیچیده باشد و برای آموزش آن ها کلی باید وقت صرف کنید و اگر حرفه شما دی جی بودن نباشد یادگیری آن عملا بی فایده است . امروزه با آمدن کلی برنامه ی میکس و دی جی کار خیلی راحت تر شده است و با کمی گشتن در این برنامه ها می توانید خودتان برای مهمانیتان دی جی شوید و از میکس کردن آهنگ لذت ببرید ، خوب اگر در گوگل گشته باشید کلی برنامه برای این کار پیدا خواهید کرد ، در متن زیر به ۵ برنامه ی دی جی می پردازیم که به نظر ما کار کردن با آن ها راحت تر بوده و سریع تر می توانید به نتیجه ی مورد نظر خود برسید. 

در سایت رنتش کن می توانید انواع تجهیزات صوتی را اجاره کنید ، اجاره میکسر ،‌ باند  ،‌ آمپیلی فایر و ….

MixVibes Cross DJ :

MixVibes Cross DJ :

یکی از قدرت مند ترین برنامه های میکس کردن آهنگ در مک می باشد ، یکی از ویژگی های خوب این نرم افزار این است که صفحه ی میکسر را می توانید با استفاده از موس و کیبورد کنترل کنید. از دیگر ویژگی های خوب این برنامه گرافیکی بودن همه ی قسمت های آن می باشد و یاد گرفتن را ساده تر کرده است. اگر دستگاه DJ MIDI را نیز داشته باشید با این برنامه سازگاری کامل دارد. این برنامه را در سایت پی سی دانلود  می توانید دانلود کنید.  در سایت اصلی برنامه بروید در قسمت help آن راهنمایی هایی برای کار کردن با برنامه دارد. این برنامه برای iphone و ipad  نیز وجود دارد. پس با هر وسیله ای که دارید از دی جی شدن لذت ببرید.

MixVibes Cross DJ
Serato DJ

Serato DJ :

یکی دیگر از برنامه های حرفه ای میکس کردن آهنگ می باشد که خیلی از حرفه ای ها نیز از آن استفاده می کنند، این برنامه سازگاری کامل با iTunes دارد و می توانید از آهنگ هایی که در iTunes دارید به راحتی در این برنامه استفاده کنید. مانند برنامه قبلی سازگاری کامل با دستگاه های مختلف DJ دارد. در قسمت بلاگ و صفحه youtube آن آموزش های خوبی برای کار با برنامه قرار داده شده است که از این نظر از برنامه ی بالایی بهتر است. پس اگر آشنایی با این برنامه ها ندارید پیشنهاد می شود از این برنامه استفاده کنید. این برنامه را نیز در سایت پی سی دانلود می توانید دانلود کنید. 

Serato DJ
VirtualDJ Home

VirtualDJ Home :

کار کردن با این برنامه از بقیه ساده تر بوده و به عنوان تجربه شخصی کار کردن با آن را خیلی سریع تر از برنامه های دیگر یاد گرفتم ، پس اگر وقت کمی دارید و می خواهید سریع یک برنامه میکس آهنگ یاد بگیرید پیشنهاد می کنم سراغ این برنامه بروید. با Virtual Dj Home علاوه بر این که می توانید آهنگ را میکس کنید امکان میکس کردن ویدیو با آهنگ نیز وجود دارد. مانند برنامه های قبلی در سایت آن آموزش هایی  قرار گرفته است که به صورت متنی می باشد.  آن را از سایت پی سی دانلود  ، دانلود کنید. 

VirtualDJ Home
Traktor Pro

Traktor Pro :

یکی دیگر از برنامه های قوی میکس آهنگ می باشد که دارای گرافیک خوبی است و کار کردن با آن را راحت تر می توانید یاد بگیرید. از ویژگی های خوب آن می توان به library قدرت مند آن اشاره کرد که افکت های مختلفی در آن وجود دارد پس اگر حال وقت گذشتن و درست کردن افکت ندارید کافی است آهنگ های خود را در برنامه پخش کرده و از یکی از این افکت ها استفاده کنید و از موسیقی در مهمانی خود لذت ببرید. در سایت آن برای یادگیری قدم به قدم  توضیح می دهد که چطوری از برنامه استفاده کنید. دانلود برنامه 

Traktor Pro
Future DJ Pro

Future DJ Pro :

این برنامه یکی از محبوب ترین برنامه ها در بین دی جی ها می باشد، از ویژگی های خوب آن این است که هم  کابران حرفه ای را راضی نگه می دارد هم غیر حرفه ای ها را. پس کار کردن با آن ساده می باشد و خیلی لازم نیست که از میکس کردن آهنگ سررشته ای داشته باشید. این برنامه هم مانند قبلی ها در سایت خود آموزش هایی را در بلاگ  قرار داده است ، پس از لحاظ آموزشی تفاوتی با بقیه ندارد. لینک دانلود آن هم در سایت پی سی دانلود  وجود دارد.

Future DJ Pro

 همان طور که در توضیحات بالا متوجه شدید،  به صورت کلی تفاوت زیادی بین این برنامه ها وجود ندارد و همه ی آن ها کار میکس کردن آهنگ را به حرفه ای ترین صورت انجام می دهند ،‌ پس تنها نکته که در نظر بگیرید راحتی کار کردن خودتان است و این که برای یادگیری برنامه چه امکاناتی را قرار داده اند. اگر سوالی در مورد هر برنامه داشتید حتما از ما بپرسید در سریع ترین زمان پاسخ سوالاتان را می دهیم. 

رنتش کن | سایت اجاره آنلاین کالا