بلک لایت

بلک لایت چیست ؟

نحوه کارکرد بلک لایت ؟

چه تعداد بلک لایت لازم است ؟

اجاره بلک لایت
اجاره بلک لایت

بلک لایت چیست ؟

بلک لایت (Blacklight) نوعی لامپ است که نور ماورا بنفش را منتشر می کند. در واقع نور بلک لایت به دلیل فرکانسی که دارد باعث درخشش ماده فسفر ماده می شود. تی شرت های سفید ، دندان ها و به صورت کلی بیشتر وسایل سفید رنگ حاوی فسفر هستند به همین دلیل است در مقابل این نور به صورت درخشان دیده می شوند.

بلک لایت دارای انواع مختلفی هستند که در رو به رو چند مدل آن را مشاهده می کنید.

جای قرار گیری بلک لایت ها

نور بلک لایت مانند سایر نور ها برای این که بهتر پخش شود بهتر است آن را در بالا ترین ارتفاع نصب کرد، برای این کار پایه هایی وجود دارد که می توانید استفاده کنید .

تعداد بلک لایت برای اتاق :

جواب دادن به این سوال که چه تعداد بلک لایت برای یک اتاق نیاز است ، دشوار است زیرا فاکتور های متفاوتی بر آن اثر گذار است ، مثلا وسعت فضا چقدر است و چه جمعیتی وجود دارد . البته جمعیت معمولا متناسب با وسعت اتاق می باشد. پس می توان بر حسب جمعیت تعداد مورد نیاز را تعیین می کنیم . البته تعداد لامپ ها به صورت کلی دلخواهی است .

اگر جمعیت بین 0 تا 50 نفر باشد و بتوان لامپ را بر روی سقف نصب کرد به ۱ بلک لایت اگر بر روی زمین می خواهیم قرار دهیم بهتر است از ۲ تا استفاده کنیم . اگر بین 50 تا 100 نفر باشد ، ۲ بلک لایت در ارتفاع یا ۳ بلک لایت بر روی زمین و به همین ترتیب با افزایش 50 نفر بهتر است یکی به بلک لایت ها اضافه شود .

اجاره بلک لایت