اجاره بازی کال اف دیوتی بلک اپس ۳
اجاره بازی کال اف دیوتی بلک اپس ۴

بازی Call of Duty:Black Ops 4 که چند وقت پیش معرفی شده است که آخرین سری از بازی های کال آف دیوتی است ،‌ قصد داریم به صورت خلاصه از اطلاعاتی که از بازی به بیرون آمده است را مروری کنیم.
بازی کال اف دیوتی بلک اپس ۴ قرار است در تاریخ ۱۲ اوکتوبر به بیرون منتشر شود ، این بازی برای سه پلتفرم پلی استیشن ،‌ ایکس باکس و پی سی عرضه می شود. همان طور که از اسم بازی مشخص است آخرین سری از بلک اپس ها ، بلک اپس ۳ بوده است که در سال 2015 منتشر شده است که نمره آن در سایت Steam ، ۶ از ۱۰ است. از تریلر بازی که مشخص شده است ، بازی همانند سری های قبلی خود شامل چند قسمت است ، یکی از آن ها تک نفره داستانی ، چند نفره و زامبی آن است. بازی بلک اپس ۴ اگر در خارج کشور باشید می توانید پیش خرید کنید و اگر در داخل کشور هم زندگی می کنید معمولا ۱ یا ۲ روز پس از انتشار بازی در ایران هم نیز وجود دارد. همان طور که خود شرکت اکتیویژن اعلام کرده است این سری از بازی ها یک تحولاتی در بازی ایجاد کرده است که البته به صورت طبیعی همیشه قبل از منتشر کردن سری جدید از بازی این شعار را می دهد. یکی از مهم ترین قسمت های این بازی بخش تک نفره آن و داستانی است که خیلی از طرفداران بازی به علاقه این بخش بازی را می خرند. که البته از سری های قبلی این بازی به صورت واضح معلوم است. البته از اطلاعاتی که به بیرون منتشر شده است شرکت اکتیویژن این دفعه تصمیم گرفته است که بخش تک نفره بازی را حذف کند و بخش های دیگر را پر رنگ تر کند. در نگاه اول بازی کال اف دیوتی بلک اپس ۴ به نظر جذاب نمی آید ، به دلیل این که قسمت تک نفره آن حذف شده است ،‌البته فعلا زود است که قضاوت کنیم آیا این تصمیم اکتیویژن خوب بوده است یا بد و باید تا روز ۱۲ اوکتوبر صبر کنیم تا نتیجه این تصمیم را ببینیم. البته این تصمیم به این دلیل گرفته شده است که در آماری که از بازی کال اف دیوتی بلک اپس ۳ بدست آمده درصد کمی از افراد مرحله داستانی آن را تمام کرده اند. احتمالا شرکت تری آرک به دلیل این که نتوانسته است قسمت داستانی خوب و راضی کننده ای درست کند و هم به دلیل این که خیلی از افراد قسمت تک نفره را تمام نکردند این تصمیم را گرفته است.

دن بانتینگ ، مدیر استودیو تری آرک در مودر حذف شدن بخش داستانی از بازی می گویید :

راستشو بخواین وقتی که ما ساخت این بازی رو شروع کردیم، اصلا داشتن بخش داستانی بین برنامه‌هامون نبود. هدف ما از همون ابتدا، ساخت بازی بود که بازیکنا بتونن کنار دوستاشون اون رو تجربه کنن و تجربه‌ای اجتماعی‌تر داشته باشن. وقتی که ما تاریخچه مجموعه Black Ops رو بررسی کردیم، متوجه شدیم که تو نسخه‌های اول، تقریبا ۹۰ درصد بازیکنان مشتاق تجربه قسمت داستانی بودن ولی به مرور زمان و با تغییراتی که تو ذائقه کلی بازیکنا به وجود اومد، علاقه بازیکنا به قسمت‌های تک‌نفره کم‌تر شد و به همین دلیل هم تو نسخه سوم مجموعه، خیلی از بازیکنا، چیزی حدود ۹۰ درصد، بخش چندنفره رو تجربه کردن که این، نشون از محبوبیت بالای این قسمت بین بازیکنا داره و ما هم به همین دلیل روی ارائه یه تجربه چندنفره تمرکز کردیم.

اجاره بازی کال اف دیوتی بلک اپس ۳
اجاره بازی کال اف دیوتی بلک اپس ۴

بخش چند نفره کال اف دیوت بلک اپس ۴

البته بازی کال اف دیوتی بلک اپس ۴ به این صورت نیست که برای افرادی که می خواهند به صورت تنهایی بازی کنند هیچ برنامه ریزی نکرده است ، در قسمت تک نفره بازی یک سری چالش هایی برای بازی کردن وجود دارد ،‌ همچنین در بخش زامبی در سری های قبلی آن اماکن بازی کردن با بات نبود ولی در این سری از بازی کال اف دویتی می توانید با بات ها هم در قسمت زامبی بازی کنید و یار های خود بات شوند. که قطعا هوش مصنوعی بازی نسبت به سری های قبلی آن پیشرفت زیادی کرده است.

در بخش چند نفره کال اف دیوتی بلک اپس ۴ نیز تغیرراتی ایجاد شده است ،‌ طبق گفته خود شرکت تری آرک بیشترین تمرکز آن ها بر روی بخش چند نفره بوده است که آن را بهتر و حرفه ای تر کنند. یکی از جذاب ترین قسمت های کال اف دیوتی بلک اوپس ۳ ، کاراکتر های آن بودند که هر کدام دارای ویژگی خاصی بودند و در طی بازی می توانستید از ویژگی ها و قدرت های آن ها استفاده کنید. خبر خوب و خوشحال کننده برای طرفداران این بازی این است که در این سری از بازی ها نیز ۸ قهرمان وجود دارد که هر کدام دارای ویژگی و قابلیت خاصی هستند که باید تا روز انتشار بازی صبر کرد تا قابلیت های هر کاراکتر را بفهمیم. یکی از کاراکتر های جذاب که در سری قبل وجود داشت دارای ویژگی بود که پس از بدست آوردن امتیاز تفنگ جدیدی را به مدتی در اختیارتان قرار می داد که صورت رگ بار بود و هر دشمنی که جلوی شما قرار می گرفت را می کشت . یا یکی دیگر از کاراکتر های قدرت ایت را داشت که محل قرار گرفتن نیرو های تیم مقابل را برای مدت کوتاهی مشخص کند . حتما پیشنهاد می کنم پس از منتشر شدن بازی خاصیت قهرمانان آن را مطالعه کنید تا ببنید کدام قدرت بیشتر با بازی شما هم خوانی دارد.
یکی دیگر از بخش ها که سازنده ها قول دادند در این سری از بلک اپس وجود دارد بخش شخصی سازی تفنگ ها و لباس ها است ، که این قابلیت در سری قبلی به نام Pick 10 بود . یکی از ویژگی هایی که در بلک اوپس ۳ برای طرفداران کال اف دیوتی عجیب بود پرش های بلند و راه رفتن بر روی دیوار بود که در سری های قبلی این قابلیت ها وجود نداشت ، که به شخصه از این ویژگی بازی با این که استفاده می کردم ولی خیلی خوش آیند نبود. در سری جدید این بازی ها این قابلیت نیز حذف شده است و طراح و کارگردان بازی در این خصوص گفته است :

ساخت بازی که هم حس و حال تاکتیکی داشته باشه و هم تو اون بشه رو در و دیوار راه رفت، واقعا سخته! وقتی که ما نگاهی به نسخه سوم داشتیم، متوجه شدیم که قابلیت‌هایی مثل راه رفتن روی دیوار جذاب هستن ولی خب تو نسخه جدید، هدف ما این بود که بازیکنا همیشه روی زمین حرکت کنند و بازی، بیش‌تر حس و حال تاکتیکی‌ تری داشته باشه که تو اون، همکاری تیمی و استفاده درست از قابلیت‌های هر شخصیت حرف اول رو می‌زنه. پس یکم سرعت بازی رو کاهش دادیم و حرکات آکروباتیک رو هم ازش حذف کردیم تا قدم مثبتی برای رسیدن به تجربه تاکتیکی‌تر برداشته باشیم. البته طرفدارای بلک آپس، لازم نیست نگران سرعت بازی باشن و Black Ops 4 هنوز هم یه تجربه شوتر سریع و هیجان‌انگیز به شمار می‌ره.

 

که حذف این ویژگی باعث می شود که بازی واقع گرایانه تر و شبیه تر به نسل های قبلی خود باشد. طبق گزارش های دیگری که از بازی آمده است به صورت کلی بازی به سمت واقعی تر شدن پیش رفته است که این موضوع برای گیمر های قدیمی تری که عادت به کال اف دیوتی های قدیمی تر داشتند جذاب است. یکی از مواردی که تغییر کرده است قسمت احیای خودکار سلامتی است که حذف شده است و برای احیای دوباره سلامتی باید از کلید مخصوص سلامتی شخصیتتان استفاده کنید که واضحا باعث سخت تر شدن و واقعی تر شدن بازی می شود.

 

در سری آخر این بازی برای چند نفره بازی کردن حالت ها و مود های مختلفی ساخته شده بود که می توان به گرفتن یک سری محل یا جا به جا کردن پرچم اشاره کرد،‌ در کال اف دیوتی بلک اپس ۴ حالت های مختلفی نیز اضافه شده است که هنوز به غیر از یکی از حالت ها از بقیه اطلاعی نداریم. حالت جدیدی که درز کرده است Control است که به این صورت است که دو جناح بازی می شود و برای کنترل یک منطقه با یکدیگر رقابت می کنند ، خوبی این قسمت این است که تیمی که با یکدیگر هماهنگ تر هستند بهتر جواب می گیرد.

زامبی کال اف دیوتی بلک اپس ۴

اجاره بازی کال اف دیوتی بلک اپس ۴
اجاره بازی کال اف دیوتی بلک اپس ۴

یکی از جذاب ترین بخش های کال اف دیوتی ها بخش زامبی آن است که بخش جدا نشدنی آن است . که کاملا طرفدار های خود را دارد این بخش ، بخش زامبی کال اف دیوتی بلک اپس مانند سری های قبلی آن جذاب است و از نظر داستانی ویژگی های جالی پیدا کرده است. در این سری از بازی ها بخش زامبی آن دارای ۳ قسمت است ، یکی از قسمت های آن The Nine نام دارد که در آن بازیکنان را به میدان نبرد گلادیاتور ها در روم باستان می برد مع در آن باید به وسیله تجهیزاتی شبیه شمیشر و نیزه با زامبی ها مقابله کنید. در قسمت دوم آن Voyage Of Despair نام دارد، وارد کشتی تایتانیک شده و در کشتی با زامبی ها مقابله می کنید ، در آخرین قسمت آن که اسم آن Blood Of The Dead است مانند سری ها قبلی آن با زامبی ها در نقشه هایی که وجود دارد بازی می کنید و زامبی ها از پنجره ها و در ها داخل می شوند. بیشترین تفاوت آن در قسمت The Nine آن است که در سری های قبلی وجود نداشته و تجربه جدیدی است.

 

این سری از بازی ها نیز هیجانات خود را دارد و باید صبر کرد تا بازی عرضه شود و آن را تجربه کرد. به زودی در سایت رنتش کن امکان اجاره کال اف دیوتی بلک اپس ۴ وجود دارد.

 

تریلر بازی کال اف دیوتی بلک اپس ۴